Blog

ESKİTME RETRO VİNTAGE YER VE DUVAR KAPLAMALARI

ESKİTME RETRO VİNTAGE YER VE DUVAR KAPLAMALARI

ESKİTME RETRO VİNTAGE YER VE DUVAR KAPLAMALARI

Öncelikle Eskitme, Retro, Vintage ne demektir, bunları anlamakla başlayalım

       ESKİTME ; Yeni olan bir materyali eskiymiş gibi göstermek için üzerinde birtakım işlemler uygulayarak objeyi hızlı yaşlandırmak ve ürüne yaşanmışlık hissi kazandırmak demektir. Bu obje bir kıyafet olabileceği gibi bir bina veya bir otomobil ya da bir dekorasyon ürünü de olabilir.

       RETRO; Geriye doğru demektir; Geçmişe ait, geçmişi kapsayan anlamlarına gelen Retro kelimesi moda dünyasında sıkça kullanılmaktadır.

     Geçmişe ait parçaları ifade eden Retro; moda dünyasında belli bir dönemde kullanılmış aksesuarların popüler hale gelmesi anlamında kullanılır.

     VİNTAGE; Geçmişin modasına ait anlamına gelmektedir; geçmiş döneme ait tek ve özel parçaya vintage denir.   

ESKİTME RETRO VE VİNTAGE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

       Retro ve Eskitme aynı anlama gelir, ancak vintage ile bu iki terim arasında önemli farklar vardır, dolayısıyla seramik sektöründe Vintage ürün çok istisna dışında kullanılamaz; eski görünümlü olan Eskitme ve Retro seramikler sıklıkla kullanılır.

ESKİTME RETRO SERAMİKTE NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

       Son yıllarda Eskitme Retro ürünlerin sıkça kullanılmaya başlamasıyla oluşan talep karşısın da bir çok firma Eskitme Retro seramikler piyasaya sürmeye başlamıştır, bunların birçoğu gerçekten çok kötü taklitler olup eski hissini vermekten uzak ürünlerdir.

      

ESKİTME SERAMİK MODELLER

       Retro bir seramiğin kaliteli olduğunu anlamak için eskitmenin gerçekçi olması çok önemlidir. Egem Mozaiğin Türkiye distribütör’ü olduğu İspanyol Peronda markasının FS (Francisco Segarra ) serisi ürünleri çok gerçekçi Retro seramikler olup oldukça bol çeşide sahiptir; en önemli tarafı %85-90 oranında hazır stokludur.

      Diğer alternatif ürünlerde kıyas kabul etmeyecek kadar gerçekçi eskitilmiş FS serisi Retro seramikler zemin ve duvar, ıslak ve kuru her türlü mekan da rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık ve kaliteli ürünlerdir.

       Makul fiyatıyla ve metraja göre önemli indirim imkanları ile göz doldurmaktadır.   

ESKİTME SERAMİK MODELLERİ

FS ARTİSAN DECOR A

FS OLDCER

FS ARTİSAN B

FS ARTİSAN DAMERO A

FS ROOTS 0

FS ROOTS 1

FS ROOTS 2

FS ROOTS 3

FS ROOTS 4

FS STAR N

FS STAR ARA BLACK

FS DAMERO N

FS RİALTO DECOR

FS MARRAKECH BLUE

FS ALORA

Bunlar sadece Retro yer ve duvar seramiklerimizin bir bölümüdür.

Gerçek Retro seramik görmek isterseniz Mecidiyeköy Ortaklar caddesindeki mağazamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz, emin olun geldiğinize değecektir.

Hayatınızın
Her Köşesini
Mozaik ile Renklendirin.

WhatsApp'a yaz
Whatsapp 'a yaz